Чому важливо залучати дітей до благодійності?

1 грудня 2020 року — всеукраїнський день добрих справ #ЩедрийВівторок. Чи можуть діти стати його частиною? Звісно! Навіть більше – діти можуть бути його рушійною силою, тому ми започаткували #ЩедрийВівторокДіти. Ця ініціатива спрямована на розвиток культури благодійності серед молоді та підлітків. Діти та благодійність: чому важливо долучати дітей до добрих справ та як саме це вплине на культуру благодійності?

У #ЩедрийВівторокДіти йдеться про взаємодію з молодим поколінням, залучення школярів до добрих справ, та поширення інформації про благодійність серед підлітків. Чому так важливо фокусуватися на цій аудиторії? Діти — це майбутнє нашої країни, тому важливо вже з раннього віку формувати свідому позицію щодо благодійності.

«Ніколи не пізно почати робити добрі справи, але чим швидше стаєш на цей шлях, тим простішим та звичнішим це є. Діти — це майбутні дорослі, – каже координаторка Щедрого Вівторка в Україні Любов Раїнчук. — Ось чому так важливо заохочувати їх допомагати іншим, давати можливості розвивати свої маленькі (або ж великі) проекти та активності, підтримувати їх ініціативність. #ЩедрийВівторокДіти — це про те, що в добра немає мінімального віку, кожна дитина може приєднатись до дня добрих справ і голосно про це розповідати. Нам треба вчитись довіряти дітям і прислухатись до їхньої думки. Ми віримо, що завдяки #ЩедрийВівторокДіти все більше дітей захоче реалізувати свої добрі наміри, залучить своїх однокласників та друзів, і добро буде ширитись далі і далі».

Молодь легше сприймає нові тренди та інформацію. До того ж, вплив онлайн-світу грає не останню роль: діти багато дізнаються самостійно і не бояться проявляти ініціативу. Так, наприклад, деякі школярі започаткували звичку сортування сміття у себе вдома, як амбасадорка #ЩедрийВівторокДіти Юліана. А це неабиякий внесок в екологію світу, чи не так?

Наталія Оніпко, президентка благодійного фонду “Запорука” , який координує благодійну акцію #ЩедрийВівторокДіти, зазначає: “Для мене і моєї команди добро вимірюється врятованим дитячим життям і зміненими долями тих, хто допомагає дітям. Благодійність — це завжди про обмін добром, де виграють всі. #ЩедрийВівторокДіти розвиває в українських дітях емпатію та доводить, що будь-яка підтримка їх одноліткам цінна і виховує культуру благодійності з дитинства”.

«Якщо люди знатимуть, на що витратити свою енергію, аби зробити світ кращим, — каже амбасадорка #ЩедрийВівторокДіти Юліана Колеснікова, — вони припинять робити погані речі і почнуть творити добро».

Якщо ти не знаєш, як долучитися до #ЩедрийВівторокДіти та які добрі справи можуть робити діти —— далі за посиланнями ти знайдеш багато цікавої інформації. Наприклад, як дітям долучитися до благодійності та ідеї для «уроків доброти».

Ми впевнені, що #ЩедрийВівторокДіти стане крутою ініціативою, яка об’єднує дітей через благодійність та добрі справи.

Слідкуйте за нашими новинами, щоб дізнатися ще більше!