Читати 5 хв

KSE Foundation: Ми маємо будувати зв’язки, які не перервуться після завершення бойових дій

KSE Foundation: Ми маємо будувати зв’язки, які не перервуться після завершення бойових дій

Київська школа економіки (KSE) є приватним навчальним закладом, заснованим у 1996 році, і вже від 2000 року він мав фундацію в США, аби фандрейзити на підтримку освітньої діяльності. Пізніше, у 2007 році, була створена фундація, спрямована на українську аудиторію з тією ж метою — оплачувати навчання талановитих студентів, запрошувати авторитетних викладачів. 

З початку повномасштабного вторгнення KSE Foundation розширила сферу діяльності та сфокусувалася на нагальних потребах захисників та гуманітарній допомозі — і швидко увійшла до топ-10 фандрейзерів за версією Forbes, які залучили найбільше коштів для українців та армії під час війни. Але фундація не закрила й освітній напрямок.

Що допомогло та як працювати з іноземними партнерами, розповідає директорка фундації Світлана Денисенко. 

Від студентів до професорів: академічна спільнота — потужний рушій

Коли почалася повномасштабна війна, багато організацій завмерли. Натомість KSE Foundation почала збирати кошти на бронежилети та шоломи, університет долучив нобелівських лауреатів для обговорення захисту України, а аналітичний інститут став частиною групи Єрмака-Макфола, щоб допомогти державі структурувати санкційну політику. 

«Перший місяць великої війни був дуже напруженим, — каже Світлана. — І знаєте, що найбільше мені заважало спати? Постійні сповіщення про нові внески на нашому сайті🙂. Я підозрюю, що це сталося завдяки черезтинному радіо»‎.

Тоді як під обстрілами на Оболоні професор KSE, а віднедавна ректор Тимофій Брік писав листи із закликами підтримати Україну, те ж саме робили численні випускники університету за кордоном — співробітники Світового банку, холдингу Morgan Stanley тощо.

Університет також одразу почав використовувати свій академічний капітал. Представники KSE долучилися до міжнародних панелей, а провідні науковці та політологи світу — серед яких доктор філософії з менеджменту Насім Талеб, лауреат Нобелівської премії в галузі економіки Даніель Канеман та інші — взяли участь в університетському марафоні лекцій #GlobalMinds4Ukraine.

За словами Світлани, знаковий момент, після якого вона побачила значний сплеск внесків — коли Forbes USA порекомендував фундацію Київської школи економіки серед організацій, яким можна довіряти.


Найбільшу увагу міжнародні благодійники приділяють внутрішнім процесам

KSE Foundation підзвітна американському законодавству і має наглядову раду, що стежить за їхньою діяльністю та приймає критичні рішення. Однак попри це у 2022 році, після запуску інституціоналізованої програми Help Ukraine, фундація одразу провела незалежний аудит, аби додатково підвищити рівень довіри. 

Світлана Денисенко ділиться досвідом:

«Міжнародні благодійники часто мають сумніви у надійності України як партнера — не стільки через війну, скільки через установчо незрозумілий для них український “третій сектор”‎. Тому найбільшу увагу вони приділяють не зовнішній комунікації фонду, а внутрішнім процесам. Зокрема структурі управління організацією, роботі фінансового та юридичного департаментів. Тож організації недостатньо найняти сильного фахівця із фандрайзингу — потрібен надійний бекофіс.

Також вкрай важливою є звітність про використання коштів. Ми надаємо регулярні звіти й маємо електронну скриньку, через яку благодійники можуть звертатися з питаннями щодо донатів від 5 до 500 тисяч доларів. Ми швидко відповідаємо і надаємо всі необхідні документи для перевірки.

Війна показала, що крім українського та міжнародного фондів нам потрібні фонди в інших країнах — наприклад, у Великобританії, де інші умови оподаткування для благодійників. Ми напрацьовуємо екосистему, яка буде зрозумілою для партнерів по всьому світу»‎.

Стратегічні напрямки роботи KSE Foundation*

  1. Освітня/інституційна діяльність

Задача: Розвиток освіти та науки, надання можливостей якісної вищої освіти молоді

Поточні проєкти:

Donate to Educate

Онлайн-уроки зі STEM від Khan Academy  

2. Оборонні проєкти

Задача: Збір коштів на підтримку армії, співпраця з державними органами та міжнародною спільнотою для підтримки Перемоги України

Поточні проєкти:

Support for Defenders
Volunteer Battalion

3. Гуманітарний напрямок

Задача: Плекання та розвиток людського капіталу України. Гуманітарна допомога тим, хто постраждав від війни

Поточні проєкти:

Talents For Ukraine

ЗАХИСТОК: Безпечна освіта 

СТВОРЮЙ!

Create Ukraine

Доступна реабілітація

Da Vinci Ukraine

Після завершення бойових дій….

«Після завершення бойових дій ми маємо підтримувати державу, працювати з людьми, які постраждали від війни, допомагати бізнес- і соціальним сегментам, що розвиваються в галузі miltech. Тому зараз, коли ми маємо підтримку міжнародних благодійників, найголовніше для нас — будувати зв’язки, які потім не розірвуться»‎.

Кейс KSE Foundation можна прочитати у Гіді із корпоративної соціальної відповідальності