Кейс: історія нового життя в рамках Щедрого Вівторка

Засновниця, директорка благодійного фонду  «280 днів» Алеся Азарова розповіла про допомогу майбутнім мамам, діяльність фонду та с  півпрацю з #ЩедрийВівторок.

Хто, коли і яка мета?

Фонд «280 днів» був заснований у лютому 2020 року. Так, назва символічна, адже мета фонду — підтримувати українські родини на шляху здорової вагітності: від процесу планування до народження дитини.

Причиною заснування став власний досвід: «Я не на словах знаю, що таке складна вагітність, перебування в стаціонарі на збереженні та передчасні пологи на 29 тижні», — ділиться власним досвідом директорка фонду Алеся Азарова. Після пережитого Алеся вирішила, що не хоче, щоб майбутні мами натрапили на такі труднощі.

Роль Щедрого Вівторка у діяльності фонду

Алеся Азарова про рух #ЩедрийВівторок знала ще від початку його реалізації в Україні, а вже 1 грудня 2020 року благодійний фонд «280 днів» долучився до Всесвітнього дня добрих справ. Проєкт «Повернімо свято мамі» мав на меті емоційну підтримку майбутніх матерів під час новорічних свят, оскільки вони залишилися наодинці в лікарнях у цей період.

У результаті, вдалося зібрати святкові пакунки-привітання для понад 80 жінок та 150 лікарів. Пакунки включали приємні та необхідні подарунки від небайдужих українців та партнерів фонду:листи від мам, які мали схожий досвід та успішно впоралися із складною ситуацією; а також новорічні прикраси у пологові відділення міста Києва.

Що ж до результатів, вдалося залучити близько 10 нових партнерів і разом з цим проінформувати бенефіціарів.

Ба більше, фонд отримав мінігрант від #ЩедрийВівторок та Zagoriy Foundation. Гроші спрямували на відеоролик у межах кампанії «Повернімо свято мамі», адже мали на меті, аби добро звучало ще голосніше, — ділиться спогадами Алеся, — саме тоді сталася і зворушлива історія. Під час привітання у київському обласному перинатальному центрі одна з вагітних погодилася стати героїнею ролику. Пізніше остання долучилася до благодійного сектору, а представники фонду стежили за перебігом її вагітності. У неї народився чарівний хлопчик Давід, а це відео поповнило колекцію її згадок про той період. Тому можна сказати, що вони обоє взяли участь у добрих справах, — розповідає Алеся.

«Повернімо свято мамі» — це не тимчасова історія, оскільки реалізовано 3 кампанії до інших свят. Сьогодні ми в процесі залучення партнерів та розширення переліку пологових будинків.

«Завдяки реалізації цій компаній ми відчули справжній підйом та натхнення, а також побачили, яке є різноманіття організацій, скільки українців долучається до благодійних проєктів. І ми, як молода організація, відчули справжню підтримку з боку партнерів, зокрема від Щедрого Вівторка та Zagoriy Foundation. Для нас це великий знак, що ми рухаємось у правильному напрямку».

«Ми перевершили свої очікування щодо реалізації «Повернімо свято мамі» та радіємо, що це переросло в довготривалий проєкт».

Що ж до інших ініціатив, фонд надає безкоштовну психологічну допомогти вагітним жінкам та допомагає із закупівлею обладнання для пологових будинків.

Поради благодійникам

І наостанок ми запитали в Алесі, директорки фонду, поради для всіх представників некомерційного сектору.

  • За її словами, початківцям потрібно спершу поставити питання: для чого і про що ця організація,а потім побудувати чіткий план, бути послідовними та системними.

  • А представникам Щедрого Вівторка вона побажала вмикати фантазію та реалізовувати найкреативніші ідеї. Також активно користуватися всіма інструментами та стратегіями для розробки бренду.

Алеся радить долучитися до Всеукраїнського дня добрих справ, оскільки це класна можливість заявити про себе та допомагати іншим. А знає вона це зi свого досвiду!