Кейс: популяризація донорства від ZdaiBlood

Хто?

ZdaiBlood

«Донорство — це круто, просто та необхідно. Така ідея проєкту Zdai Blood. Адже за одну донацію можна врятувати 3 життя, зробити добру справу та до того ж дізнатися більше про стан свого організму» — розповідає Дарина Власенко, співзасновниця ZdaiBlood.

Історія організації розпочалася в університеті “КПІ ім. І.Сікорського” 2016 року. Дарина Власенко — одна з організаторів. Усе почалося з домашнього завдання, яке переросло в сталу активну донорську організацію.

Із того часу ZdaiBlood проводить постійні акції #ДобрийВівторок та #СердечнийЧетвер із залучення молоді до здачі крові та популяризує донорство в Україні.

Організація налічує вже понад 200 реалізованих ініціатив, це були офлайн-заходи. Однак коронавірус вніс свої корективи: організація одразу перейшла в онлайн-формат, розширила карту центрів здачі крові, із якими співпрацює та координувала людей 24/7. Організація розповідає всі нюанси донорства, збільшує обізнаність населення та підтримує донорів протягом усього періоду здачі крові.

«Велику роль для нас відіграла участь у проєкті #ЩедрийВівторок, що стартував 2018 року» — каже Дарина Власенко. Це була класна можливість в рази збільшити кількість охочих здати кров. У результаті, #ЩедрийВівторок надихнув на створення щотижневої акції #ДобрийВівторок у Національному інституті раку. Саме тоді ZdaiBlood почав допомогати онкохворим дітям.

А вже наступного року організація провела паралельні акції здачі крові студентів КПІ та НАУ у Києві та УКУ у Львові. До того ж, у 2020 році, ZdaiBlood виграв грант з проєктом «Тату набивай — кров здавай» у конкурсі мінігрантів від #ЩедрийВівторок.

Мета ініціатива — розвіяти міфи, що існують навколо татуювань та їхнього впливу на можливість стати донором. Наприклад, незважаючи на розміру тату, донацію можна здати вже через рік (ред. — згідно з новим законом — через півроку).

Успіх акції:

«Ми робили все, аби нас побачили та почули» — поділилася Дарина Власенко. Результати кампанії дійсно вражають: допис про проєкт прочитали близко мільйона людей, акція налічує 200 учасників. Також була підтримка ЗМІ.

 #ЩедрийВівторок — це можливості, ти відчуваєш, що робиш добро не самотужки. Адже у різних точках світу люди об’єднуються, аби зробити хороші справи. 

«І моя порада: життя настільки прекрасне, тож варто рухатися лише вперед та пристосовуватися до змін, незважаючи на обставини, кризи чи катаклізми»— наостанок каже Дарина Власенко.